Jakie szczepienia przed wyjazdem?

Przed wyjazdem w egzotyczne strony bardzo ważne jest należyte przygotowanie do podróży. Jedną z najważniejszych kwestii są odpowiednio dobrane szczepienia.

Jeśli podróż planujemy samodzielnie, niezwykle istotne jest, by zapoznać się z przepisami dotyczącymi szczepień w danym kraju. Tutaj znajdziesz niezbędne na ten temat informacje- hiperłącze (http://www.szczepieniadlapodrozujacych.pl/materialy.html#showme)

W Centrum Podróży Masz Wakacje informację o niezbędnych szczepieniach otrzymamy na miejscu.

Pamiętaj, by przed każdym szczepieniem, skonsultować decyzję ze swoim lekarzem, a przed podróżą w tropiki udać się do lekarza medycyny podróży! Najlepiej około 2 miesięcy przed planowaną podróżą. Tutaj znajdziesz tabelę z zalecanymi przed podróżą szczepieniami:

Szczepienia dla podróżujących

Oprócz konsultacji medycznej, przed każdą wyprawą warto zapoznać się z potencjalnymi zagrożeniami w rejonie świata, który nas interesuje, np. czy występuje w tym miejscu malaria, jeśli tak, to jaka, o jakiej porze roku należy unikać podróży w tym kierunku etc…

Pamiętajmy, by przed wyjazdem sprawdzić zawartość naszej apteczki. Nie powinno zabraknąć w niej zestawu do udzielania pierwszej pomocy, opatrunków, podstawowych lekarstw, w tym środków działających przeciwbiegunkowo.

Absolutną koniecznością jest ubezpieczenie turystyczne, przede wszystkim KL oraz NNW. O te akurat nie musisz się martwić w ofercie turystycznej prezentowanej w naszym biurze. Dodatkowo możesz rozszerzyć składkę o transport medyczny i wiele innych opcji.

Im roztropniej podejdziesz do planowanej podróży, tym mniej przykrych niespodzianek spotka Cię podczas długo wyczekiwanych wczasów!

Centrum Podróży Masz Wakacje życzy Ci udanego wypoczynku!