Jak przygotować dziecko do pierwszej jazdy na nartach?

Przed pierwszym wyjazdem narciarskim ze swoimi pociechami zawsze pojawia nam się mnóstwo pytań: jak ubrać dziecko, jakie dobrać buty, czy jest już wystarczająco duży, by zacząć przygodę z białym szaleństwem?

W naszym tekście, postaramy się rozwiać większość wątpliwości!

Kiedy zacząć? Mówi się, że najlepszy wiek u dziecka na rozpoczęcie nauki, to 4 lata, kiedy dziecko rozumie już wszystkie polecenia i świadomie je wykonywać ciałem. Jednak wiele osób wysyła na naukę już 3latki. W tym wieku czas na nartach to przede wszystkim zabawa, by wzbudzić jak najwięcej pozytywnych emocji i skojarzeń związanych z tą dyscypliną.

Bardzo ważnym aspektem jest dobór odpowiednich nart. Przy tak dużym wyborze, jaki dziś mamy, jest to duże wyzwanie. Wszystko tak naprawdę zależy od stylu jazdy, pod który dobieramy sprzęt. Natomiast, jeśli chodzi o długość, jest na to sprawdzona metoda. Długość nart powinna sięgać pomiędzy poziom naszego podbródka i czoła. Dla osób początkujących powinien to być poziom brody lub nosa.

Samo ubranie malca na stok stanowi nie lada wyzwanie. Nasze doświadczenie pokazuje, że sprawdza się spora liczba poszczególnych warstw. W ten sposób, możemy szybko reagować i tym samym regulować temperaturę. Odpowiednio dobrany strój o warunków klimatycznych wpływa na komfort jazdy dziecka, a tym samym cieszenia się nią!

Nie zapominajmy o rozgrzewce! Jest ona niezwykle ważna przed każdym wysiłkiem. Rozgrzewka dla dzieci najlepiej sprawdza się w formie jakiejś ruchowej zabawy złożonej z truchtu i podskoków. Pamiętajmy, by rozgrzać mięśnie jeszcze przed włożeniem nart.

Pamiętajmy o nastawieniu. Białe szaleństwo to przede wszystkim świetna zabawa!

Masz ochotę spróbować, a nie wiesz, dokąd pojechać? Zapytaj! Znamy świetne miejscówki i instruktorów.