Podpowiadamy gdzie warto wyjechać na narty na ferie zimowe 2016 z dziećmi. Zobacz 5 najlepszych wyjazdów na narty na ferie ze szkoleniem narciarskim i opieką nad dziećmi we Włoszech i Austrii.

Gdzie wyjechać na narty na ferie ?

Gdzie warto wyjechać na narty z dziećmi ? Najbliżej mamy polskie stacje narciarskie ale w porównaniu do stoków włoskich czy austriackich rodzime stacje wypadają nadzwyczaj blado. Infrastruktura wciąż jest jeszcze przestarzała, wyciągów jest zbyt mało w stosunku do chętnych przez co w trakcie ferii bywa, że więcej czasu spędzić trzeba będzie w kolejkach do wyciągów niż jeżdżąc na nartach. No i jeszcze ta niepewna pogoda.

Może więc Czechy lub Słowacja. Wciąż jest niedaleko, ceny nie odbiegają znacząco od tych w Polsce, a infrastruktura jest o niebo lepsza.

Jeśli jednak chcemy naprawdę pojeździć na nartach, a nie wkurzać kolejkami do wyciągów i martwić o pogodę to najlepszymi propozycjami na wyjazd na narty na ferie będą stoki znajdujące się w Austrii i we Włoszech. A najlepiej jak będzie to wyjazd, w którym można oddać dziecko pod opiekę polskich instruktorów i samemu oddać się bez reszty białemu szaleństwu.

Poniżej przedstawiamy 5 najlepszych naszych zdaniem wyjazdów na narty na ferie zimowe zawierających polskie szkółki narciarskie dla dzieci.

Wszystkie przedstawione poniżej oferty na wyjazdy narciarskie z dziećmi znajdziecie pod linkiem: polskie szkółki narciarskie w Alpach

 

Najlepszy wyjazd na narty na ferie 2016 z dziećmi

1/ Włochy – Folgaria – najlepszy region na wyjazd na narty z dziećmi

Rewelacyjne miejsce na wyjazd na narty na ferie szczególnie z dziećmi. Świetne i doskonale utrzymane trasy, w większości niebieskie i czerwone, , brak tłumów i polskie szkółki narciarskie na miejscu. Zakwaterowanie odbywa się w dwóch hotelach: Eghel i Club Alpino, oba blisko centrum i tras narciarskich, oba z basenem i oba blisko centrum miasteczka, do któego można wyjść na wieczorny spacer lub zakupy.

wyjazd na narty na ferie - Folgaria

Folgaria to świetnie przygotowane trasy narciarskie i do tego bez tłuku na stokach !

 

2/ Wyjazd na narty na ferie do Austrii – karnet i szkolenia w cenie !

Doskonały hotel Bon Alpina położony niecałe 400 metrów od stoku, z basenem i strefą wellness. W cenie wyjazdu oprócz szkoleń narciarskich i opieki nad dziećmi na stoku zawarty jest karnet narciarski. Dodatkowo wysokie zniżki dla dzieci powinny zainteresować szczególnie rodziny z dziećmi do 6 lat, które za wyjazd zapłacą tylko 650 zł. Z karnetem i szkoleniami !

Hotel Bon Alpina Austria

Hotel Bon Alpina – najczęściej wybierany hotel na rodzinne narty już od trzech sezonów.

 

3/ Kronplatz – wyjazd na narty dla wymagających

Wyjazd na narty na ferie zimowe 2016 na Kronplatz to wyjazd dla wymagających: świetnego hotelu należącego do sieci Falkensteiner i wyciągów należących do najnowocześniejszego regionu we Włoszech. Na Kronplatzu nikt nie będzie się nudził. Dzieci będą szalały w polskich szkółkach narciarskich, a dorośli w spokoju będą mogli odkrywać świetne trasy. Dojazd do wyciągów odbywa się kolejką startującą wprost spod hotelu !

Kronplatz wyjazd na narty na ferie zimowe - szkolenia

Kronplatz – czyż nie jest ślicznie ?

 

4/ Włochy – narty w Dolomitach – Val di Sole znaczy Dolina Słońca

Jeśli lubisz się opalać w trakcie jazdy na nartach to idealnym miejscem na spędzenie ferii zimowych będzie Val di Sole – czyli włoska Dolina Słońca. Można tam liczyć na bezchmurne niebo przez ponad 300 dni w roku. Do tego kameralny lecz niezwykle przytulny hotel Arcangelo, który spodoba się tym, którzy nie chcą dużo płacić za wyjazd na narty na  ferie zimowe bo ceny zaczynają się już od 2090 zł za osobę dorosłą.

Włochy wyjazd na narty - ferie 2016

 

5/ Austria – hotel przy stoku w prestiżowej części Austrii

I na koniec mamy perełkę. Hotel Beck należący do elitarnej grupy Austrian Kids Hotel. Położony niemal bezpośrednio przy stoku z wyjątkową obsługą i niespotykaną ilością udogodnień dla dzieci. Do tego polscy instruktorzy, którzy organizują przedszkole narciarskie dla maluchów i szkółki narciarskie dla dzieci i dorosłych i … jest potencjał, żeby to właśnie ten wyjazd na narty stał się najpopularniejszą propozycją na ferie zimowe 2016.

Brandnertal - Austria - nowość na narty ze szkoleniem