Sprawdzone wycieczki szkolne z Koszalina – Poznań i Wielkopolska w 3 dni. Zapraszamy do zwiedzania Poznania, Gołuchowa, Kórnika. W programie muzea, zamki, pałace. Ciekawy program zwiedzania i wiele atrakcji turystycznych do obejrzenia. Wielkopolska to kraina historyczna w środkowej i zachodniej Polsce, na Pojezierzu Wielkopolskim i Nizinie Południowo-wielkopolskiej, w dorzeczu środkowej i dolnej Warty, dzielnica historyczna Polski. Historycznymi stolicami Wielkopolski są Poznań i Kalisz.

 

Stawiamy na jakość ! Wybierz wycieczki szkolne z KLASĄ !

Dlaczego warto wybrać wycieczki szkolne z klasą !

 

 

Wycieczki szkolne z Koszalina – Poznań i Wielkopolska w 3 dni

pozostałe atrakcje: Poznań, Gołuchów, Kórnik, Śmiełów

Kórnik – Atrakcje turystyczne:

  • Zamek w Kórniku – Obronna budowla otoczona fosą, dostęp do niej był możliwy przez most zwodzony oraz spuszczaną okutą kratę. Do dziś z tego okresu zachowały się stare mury i piwnice obiektu.
  • Ratusz – zbudowany w stylu neobarokowym w XIX wieku, murowany, odbudowany po pożarze i całkowitym spaleniu w 1909 roku, dwukondygnacyjny z użytkowym poddaszem.
  • Rynek – łącznie z XV-wiecznym układem ulic powstał w wyniku rozszerzenia głównej drogi prowadzącej przez miasto. Kamienice, które otaczają rynek pochodzą z XVIII i XIX wieku.

 

Program wycieczki – Wielkopolska – 3 dni

Dzień 1: Późnym wieczorem zbiórka uczestników, spotkanie z pilotem wycieczki. Przejazd do Poznania, w południe przyjazd na miejsce, spacer po mieście z przewodnikiem: Stare Miasto, Ratusz i koziołki, Waga Miejska, domki budnicze z podcieniami, Pałac Górków, Muzeum Narodowe, Zamek Cesarski. Wieczorem zakwaterowanie, nocleg 1/2.
Dzień 2: Po śniadaniu przejazd przejazd do Gołuchowa, gdzie zwiedzimy porównywany często do Zamków nad Loarą zespół pałacowo – parkowy, w którym będziemy podziwiać architekturę i bogato wyposażone muzeum. Po południu odwiedzimy jeszcze jeden pałac w Śmiełowie, w którym znajduje się Muzeum poświęcone Adamowi Mickiewiczowi, Wieczorem obiadokolacja, nocleg 2/2.
Dzień 3: Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w drogę powrotną, w trakcie której zwiedzimy pałac w Kórniku, gdzie oprócz wnętrz zobaczymy największe w Polsce Arboretum. Po spacerze proponujemy jeszcze do wyboru zwiedzanie Nowego ZOO w Poznaniu lub Palmiarni. Późnym popołudniem wyjazd w drogę powrotną. Wieczorem przyjazd na miejsce – zakończenie wycieczki.

UWAGA! Dla grup podróżujących ze stref: A, B, E ze względu na znaczną odległość proponujemy przejazd powrotny nocą.

WYCIECZKI SZKOLNE CENY

DODATKOWE ATRAKCJE:

F1: Rogalin – to kolejna pałacowa atrakcja Wielkopolski, z pięknym parkiem i symbolicznymi dębami.

UWAGI:

  • Program wycieczki jest propozycją i może zostać dowolnie zmodyfikowany po ustaleniu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Uczestnicy mają obowiązek posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną.
  • Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską. Proponujemy na ten cel zabezpieczyć po ok. 15 PLN / osoby. Aktualne cenniki wstępów prześlemy wraz ze szczegółową ofertą.
  • Cena nie obejmuje wyżywienia – w przypadku zainteresowania prosimy doliczyć do ceny: 20,– PLN za lunch (obiadokolacja); 16,– PLN za kolację.
  • Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości niż objęte powyższą tabelą (mapką) cenową.
  • W ofercie mamy również wycieczki szkolne z Koszalina na 1 dzień i wycieczki zagraniczne.

 

Szukasz wycieczki ? Zapraszamy na najlepsze wycieczki szkolne z Koszalina, Szczecina, Słupska, Lęborka, Szczecinka. Wyjeżdżamy również ze wszystkich miast i miasteczek w województwach zachodniopomorskim i pomorskim. Gwarantujemy najlepszych pilotów, sprawdzone autokary i indywidualne programy dopasowane do każdej grupy. Nie ryzykuj i nie oszczędzaj na jakości i bezpieczeństwie.

Masz pytania ? Zadzwoń: 94 311 58 25