Wycieczka szkolna Zamki Krzyżackie w pigułce. Zapraszamy do zwiedzania zamków krzyżackich w Polsce. Ciekawy program zwiedzania zamków w takich miastach jak: Chełmno, Grudziądz, Kwidzyn, Malbork, Gniew. Krzyżacy na terenie Prus wybudowali około 200 zamków. Powstały w większości w drugiej połowie XIV w. Najstarsze pochodzą z XIII w. Budowane były z drewnianych bali, ziemi i gliny a później z cegły i polnych kamieni. Warto zobaczyć „kawałek” historii…

Stawiamy na jakość ! Wybierz wycieczki szkolne z KLASĄ !

Dlaczego warto wybrać wycieczki szkolne z klasą !

 

 

Wycieczka szkolna ZAMKI KRZYŻACKIE – 2 dni

Chełmno, Grudziądz, Kwidzyn, Malbork, Gniew

Grudziądz – Zabytki Grudziądza znajdują się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.

 • średniowieczny układ urbanistyczny Starego Miasta
 • mury miejskie z XIV/XV w. (m.in. Brama Wodna)
 • na wzgórzu zamkowym pozostałości zamku krzyżackiego z drugiej połowy XIII w.
 • Kamienice na Starym Mieście w Grudziądzu, zabudowania Starego Miasta
 • Fasada Zajezdni Tramwajowej
 • cytadela, której obroną wsławił się Courbiere z przełomu XVIII i XIX w.

 

Wycieczka szkolna Zamki Krzyżackie – ramowy program:

Dzień 1: Rano zbiórka uczestników i spotkanie z prowadzącym pilotem. Zwiedzanie zaczynamy od Chełmna, Grudziądza i w tych miastach skupiamy się na zwiedzaniu zabytkowych Starówek. Z Grudziądza udajemy się do Kwidzyna i zwiedzamy zespół katedralno-zamkowy, który był wzorowany na zamkach krzyżackich. Następnie udajemy się do Malborka gdzie pozostajemy do dnia następnego. Oprócz zwiedzania Zamku z przewodnikiem czekają tam na grupę liczne atrakcje, chociażby nocne widowisko „Światło i dźwięk”. Nocleg 1/1.

Dzień 2: Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Pelplina, zwiedzamy katedrę i Muzeum Archidiecezjalne, następnie Zamek Krzyżacki w Gniewie, gdzie zatrzymujemy się na dłużej, aby wziąć udział w Żywej Lekcji Historii. Po krótkiej przerwie na obiad, udajemy się do Nowego i zwiedzamy pozostałości po Zamku Krzyżackim. Późnym wieczorem powrót na miejsce, pożegnanie z pilotem, zakończenie wycieczki.

UWAGA! Dla grup podróżujących ze stref: A, B, E ze względu na znaczną odległość proponujemy przejazd powrotny nocą.

WYCIECZKI SZKOLNE CENY

DODATKOWE ATRAKCJE:

F1. Toruń – miasto założone przez Krzyżaków, w którym zachowały się ruiny Zamku Krzyżackiego, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, mury obronne i strzeliste kościoły gotyckie. Miasto w którym można wykonać własnoręcznie piernika i popatrzeć w gwiazdy.
F2. Gdańsk – portowe miasto z ponad tysiącletnią historią, z tak pięknymi zabytkami jak: Kościół NMP (największy ceglany w Europie), Długi Targ z Ratuszem, Dworem Artusa, Żurawiem, symbolami współczesnej historii Solidarności, Westerplatte.
F3. Sopot – secesyjna perła polskiej architektury, z najdłuższym, drewnianym Molo, Deptakiem i amfiteatrem.

UWAGI:

 • Program wycieczki jest propozycją i może zostać dowolnie zmodyfikowany po ustaleniu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Uczestnicy mają obowiązek posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną.
 • Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską. Proponujemy na ten cel zabezpieczyć po ok. 15 PLN / osoby. Aktualne cenniki wstępów prześlemy wraz ze szczegółową ofertą.
 • Cena nie obejmuje wyżywienia – w przypadku zainteresowania prosimy doliczyć do ceny: 20,– PLN za lunch (obiadokolacja); 16,– PLN za kolację.
 • Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości niż objęte powyższą tabelą (mapką) cenową.