Wycieczka szkolna Szlak Piastowski – Gniezno, Biskupin – 2 dni. Gniezno posiada zabytki i atrakcje turystyczne. Aby ułatwić turystom zwiedzanie pierwszej stolicy Polski w mieście znajdują się trzy punkty informacji turystycznej wraz z możliwością wykupienia przewodnika. Przez Gniezno przebiega kilka szlaków turystycznych. Gniezno pierwsza stolica Polski, pierwsza metropolia kościelna, miasto św. Wojciecha. Było miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego.

 

Stawiamy na jakość ! Wybierz wycieczki szkolne z KLASĄ !

Dlaczego warto wybrać wycieczki szkolne z klasą !

 

 

Wycieczka szkolna Szlak Piastowski – Gniezno – 2 dni

pozostałe atrakcje: Biskupin, Gniezno, Lednica, Poznań..

Poznań – jest na czwartym miejscu pod względem odwiedzin przez turystów miastem w Polsce. Z badań ruchu turystycznego wynika, że ok. 38% turystów przyjeżdża do miasta w celach biznesowych – osoby te uczestniczą w targach, konferencjach, spotkaniach biznesowych i szkoleniach. Kolejną najliczniejszą grupę tworzą turyści odwiedzający Poznań w celu zwiedzania, wypoczynku i rekreacji.

 

Wycieczka szkolna Szlak Piastowski – Gniezno, Biskupin – program

Dzień 1: Wcześnie rano zbiórka uczestników, spotkanie z pilotem wycieczki. Przejazd do Biskupina. Zwiedzanie rekonstrukcji prasłowiańskiego grodu. Przejażdżka wąskotorową kolejką do Wenecji (lub rejs stateczkiem wycieczkowym „Diabeł Wenecki”). Przejazd do Gniezna – pierwszej oficjalnej stolicy Polski, zwiedzanie miasta a przede wszystkim Katedry Gnieźnieńskiej ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi. Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg 1/1.

Dzień 2: Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Poznania. Po drodze odwiedzimy stanowisko archeologiczne na Ostrowiu Lednickim (prawdopodobne miejsce przyjęcia przez Mieszka I Chrztu Polski w 997r.) Po południu zwiedzanie Poznania z przewodnikiem. Zobaczymy m.in.: Stare Miasto z ratuszem i trykającymi się koziołkami, Odwach, Waga Miejska, domki budnicze z podcieniami, pomnik Bamberki, Fara, Pałac Górków, Muzeum Narodowe, budynek Biblioteki Raczyńskich, Zamek Cesarski, Ostrów Tumski. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną. Późno przyjazd na miejsce, pożegnanie z pilotem, zakończenie wycieczki.
Program w zależności od miejsca wyjazdu może się nieznacznie różnić!

UWAGA! Dla grup podróżujących ze stref: A, B, E ze względu na znaczną odległość proponujemy przejazd powrotny nocą.

WYCIECZKI SZKOLNE CENY

DODATKOWE ATRAKCJE:

  • F1. Rogalin – zobaczymy Pałac Raczyńskich i piękny park z charakterystycznymi i symbolicznymi Dębami.
  • F2. Kórnik – zwiedzimy romantyczny zamek w stylu gotyku angielskiego, po którym nocą krąży Biała Dama. Odbędziemy spacer po parku, warto też pamiętać iż w pobliskim folwarku zwanym prowentem urodziła się Wsiława Szymborska. Udamy się również do pobliskiego Rogalina, aby odbyć spacer po parku w którym znajdują się ponad 700 letnie dęby – w tym Lech Czech i Rus.
  • F3. Wolsztyn – skupimy się głównie na zwiedzeniu Parowozowni Wolsztyn gdzie można podziwiać parowozy, które też do dzisiaj obsługują pasażerów. Najsłynniejszy – z lat 30-tych potrafił osiągnąć prędkość do 130 km na godzinę.
  • F2. Strzelno – niewielkie miasteczko, kryjące w sobie jeden z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej – Rotundę i Kościół z Romańskimi kolumnami przedstawiającymi cnoty i występki.

UWAGI:

  • Program wycieczki jest propozycją i może zostać dowolnie zmodyfikowany po ustaleniu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Uczestnicy mają obowiązek posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną.
  • Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską. Proponujemy na ten cel zabezpieczyć po ok. 15 PLN / osoby. Aktualne cenniki wstępów prześlemy wraz ze szczegółową ofertą.
  • Cena nie obejmuje wyżywienia – w przypadku zainteresowania prosimy doliczyć do ceny: 20,– PLN za lunch (obiadokolacja); 16,– PLN za kolację.
  • Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości niż objęte powyższą tabelą (mapką) cenową.

Wycieczka szkolna Szlak Piastowski to tylko jedna z naszych propozycji na wycieczki szkolne z klasą. Sprawdź pozostałe propozycje na profesjonalne wycieczki szkolne z Klasą