Wycieczka szkolna Dolna Odra w pigułce.  W programie Cedynia i zwiedzanie wieży widokowej, muzeum regionalne z ciekawą ekspozycją archeologiczną. Następnie propozycja grilla lub ognisko z kiełbaskami. Kolejnym punktem programu będzie do wyboru: wycieczka na cmentarz wojskowy w Siekierkach lub do Niemiec do miejscowości Schwedt, gdzie odwiedzimy słynne Oder Center z możliwością dokonania zakupów lub zabawa w Parku Wodnym.

 

Stawiamy na jakość ! Wybierz wycieczki szkolne z KLASĄ !

Dlaczego warto wybrać wycieczki szkolne z klasą !

 

 

Wycieczka szkolna Dolna Odra

wyjazd z Koszalina i okolic – zwiedzanie z przewodnikiem

 

Wycieczka szkolna Dolna Odra – co zobaczymy?

Cedynia – jest najdalej na zachód położonym miastem Polski. Znajduje się w zachodniej części woj. zachodniopomorskiego, w południowo-zachodniej części powiatu gryfińskiego. Leży na zachodnim krańcu Pojezierza Myśliborskiego, na kilku wzniesieniach Wzgórz Krzymowskich (dochodzących do 60 m n.p.m.).

Krzywy Las – pomnik przyrody o powierzchni ok. 1,7 ha, znajdujący się w okolicach nowego osiedla wsi Nowe Czarnowo i Elektrowni Dolna Odra, w powiecie gryfińskim (województwo zachodniopomorskie). Przez ten teren prowadzi czerwony szlak turystyczny ze Szczecina Klucz do Mieszkowic. Obszar ten został tak nazwany ze względu na rosnące w tym miejscu ok. 300– 400 zdeformowanych sosen. Drzewa te są wygięte pod kątem ok. 90° od ok. 20 cm nad ziemią, a krzywizna u niektórych dochodzi do wysokości 3 m. Ich wysokość całkowita sięga ok. 11-12 m. Najbardziej znaną teorią jest, że drzewa zostały tak ukształtowane w wyniku celowej działalności ludzi, którzy uprawiali je specjalnie na tzw. krzywulce do celów stolarskich lub szkutniczych, takich jak budowa mebli, łodzi, sań.

pozostałe atrakcje: Moryń, Siekierki, Schwedt

 

PROGRAM:

Wcześnie rano, zbiórka uczestników. Spotkanie z pilotem wycieczki. Przejazd do Morynia (zwiedzanie miasteczka z świetnie zachowanym planem urbanistycznym, murami obronnymi, rynkiem). Przejazd do Cedyni gdzie wejdziemy na wieżę widokową, i odwiedzimy muzeum regionalne z ciekawą ekspozycją archeologiczną. Następnie proponujemy grilla lub ognisko z kiełbaskami. Kolejnym punktem programu będzie do wyboru: wycieczka na cmentarz wojskowy w Siekierkach lub do Niemiec do miejscowości Schwedt, gdzie odwiedzimy słynne OderCenter z możliwością dokonania zakupów, lub zabawimy się w Parku Wodnym. Po południu wyjazd w drogę powrotną. Wieczorem przyjazd na miejsce, pożegnanie z pilotem, zakończenie wycieczki.

UWAGA! Dla grup podróżujących ze stref: S, J, R, U, K, T, L i G ze względu na znaczną odległość proponujemy przejazd powrotny nocą.).

 

WYCIECZKI SZKOLNE CENY

Wycieczka szkolna Dolna Odra – ceny:

 

Strefa Wyjazd z dowolnej miejscowości w strefach 24 ucz + 3 op 44 ucz + 4 op
A  Szczecin, Goleniów, Stargard Szczeciński, Pyrzyce, Gryfino, Police  104  71
B  Świnoujście, Kamień Pomorski, Gryfice, Łobez  130  85
C  Koszalin, Kołobrzeg, Sławno, Szczecinek, Białogard, Świdwin  138  90
D  Drawsko Pomorskie, Wałcz, Choszczno  120  80
E  Gorzów Wielkopolski, Myślibórz, Strzelce Krajeńskie  104  71
P  Piła, Złotów, Chodzież, Czarnków  142  93
J  Chojnice, Kościerzyna, Człuchów  167  107
S  Słupsk, Lębork, Bytów  173  110
G  Gdańsk, Wejherowo, Puck, Kartuzy, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański  218  136
L  Sztum, Malbork, Tczew, Kwidzyn, Starogard Gdański  215  135
R  Bydgoszcz, Świecie nad Wisłą, Sępólno Krajeńskie, Nakło nad Notecią, Tuchola  175  111
U  Inowrocław, Żnin, Mogilno  179  114
K  Włocławek, Lipno, Aleksandrów Kujawski, Radziejów Kujawski  210  132
T  Toruń, Grudziądz, Chełmno, Brodnica, Wąbrzeźno, Golub-Dobrzyń, Rypin  191  121
O  Poznań, Gniezno, Oborniki, Szamotuły, Wągrowiec  145  95

 

Wycieczka szkolna Dolna Odra obejmuje:

  • Transport autokarem, obsługę pilota, ubezpieczenie NW, bezpłatne miejsca dla opiekunów, podatek VAT.

 

UWAGI:

  • Program wycieczki jest propozycją i może zostać dowolnie zmodyfikowany po ustaleniu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Uczestnicy mają obowiązek posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną
  • W przypadku wzbogacenia wycieczki o przejazd do Schwedt (OderCenter) uczestnicy mają obowiązek posiadać dodatkowo paszport lub dowód osobisty (może być tymczasowy).
  • Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską. Proponujemy na ten cel zabezpieczyć po ok. 15 PLN / osoby. Aktualne cenniki wstępów prześlemy wraz ze szczegółową ofertą (zamów).
  • Cena nie obejmuje wyżywienia – w przypadku zainteresowania prosimy doliczyć do ceny: 20,– PLN za lunch (obiadokolacja); 16,– PLN za kolację.
  • Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości niż objęte powyższą tabelą (mapką) cenową.