Wycieczka szkolna do Warszawy w pigułce. Warszawa, miasto stołeczne Warszawa – stolica kraju i województwa mazowieckiego, największe miasto Polski. Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności i powierzchni. Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Tutaj znajdują się siedziby Prezydenta, Sejmu i Senatu, Rady Ministrów, Narodowego Banku Polskiego oraz innych instytucji i władz centralnych. Warszawa jest drugim w historii Polski (po Lwowie) i jedynym w obecnych granicach Polski miastem odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari.

 

Stawiamy na jakość ! Wybierz wycieczki szkolne z KLASĄ !

Dlaczego warto wybrać wycieczki szkolne z klasą !

 

 

Wycieczka szkolna do Warszawy w pigułce

wyjazd z Koszalina i okolic – zwiedzanie z przewodnikiem

 

Wycieczka szkolna do Warszawy – co zobaczymy?

Zamek Królewski – barokowo-klasycystyczny zamek królewski znajdujący się w Warszawie przy placu Zamkowym 4. Pełni funkcje muzealne i reprezentacyjne. Pierwotnie rezydencja książąt mazowieckich, a od XVI wieku siedziba władz I Rzeczypospolitej: króla i Sejmu (Izby Poselskiej i Senatu).

pozostałe atrakcje: Warszawa – Stare Miasto, , Krakowskie Przedmieście, Ogród Saski.

 

PROGRAM:

Rano zbiórka przed szkoła, przywitanie grupy przez pilota wycieczki, wyjazd do Warszawy. Ok. godziny 10.00 przyjazd na miejsce, spotkanie z przewodnikiem miejskim, zwiedzanie Warszawy. W trakcie spaceru zobaczymy: Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, wejdziemy do Zamku Królewskiego na multimedialną wystawę dotyczącą zniszczeń Zamku. Następnie przejdziemy do Archikatedry, na Rynek Starego i Nowego Miasta, zobaczymy też Barbakan i pozostałości muru obronnego. Krakowskim Przedmieściem przejdziemy do Ogrodu Saskiego, zobaczymy zmianę warty przy Grobie Nieznanego. Chwila odpoczynku przy fontannie, lub przerwa na ciepły posiłek (proponujemy jeden z Barów Mlecznych bądź Pizza Hut). Dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych polecamy zwiedzanie miasta w formie Gry Miejskiej, która sprzyja integracji grupy i pozwala w „inny”, ciekawy sposób poznać miasto. Po przerwie przejazd do Muzeum Powstania Warszawskiego lub Centrum Nauki Kopernik (wymagana wcześniejsza rezerwacja). Ok. godziny 18.00 wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Torunia, pożegnanie z pilotem i zakończenie wycieczki.

UWAGA! Dla grup podróżujących ze stref: A, B, C, D, E i S ze względu na znaczną odległość proponujemy przejazd powrotny nocą.

WYCIECZKI SZKOLNE CENY

Wycieczka szkolna do Warszawy – ceny:

Strefa Wyjazd z dowolnej miejscowości w strefach 24 ucz + 3 op 44 ucz + 4 op
A  Szczecin, Goleniów, Stargard Szczeciński, Pyrzyce, Gryfino, Police  239  147
B  Świnoujście, Kamień Pomorski, Gryfice, Łobez  271  166
C  Koszalin, Kołobrzeg, Sławno, Szczecinek, Białogard, Świdwin  222  137
D  Drawsko Pomorskie, Wałcz, Choszczno  212  132
E  Gorzów Wielkopolski, Myślibórz, Strzelce Krajeńskie  218  135
P  Piła, Złotów, Chodzież, Czarnków  179  113
J  Chojnice, Kościerzyna, Człuchów  166  105
S  Słupsk, Lębork, Bytów  206  128
G  Gdańsk, Wejherowo, Puck, Kartuzy, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański  173  109
L  Sztum, Malbork, Tczew, Kwidzyn, Starogard Gdański  150  96
R  Bydgoszcz, Świecie nad Wisłą, Sępólno Krajeńskie, Nakło nad Notecią, Tuchola  145  93
U  Inowrocław, Żnin, Mogilno  141  91
K  Włocławek, Lipno, Aleksandrów Kujawski, Radziejów Kujawski  108  72
T  Toruń, Grudziądz, Chełmno, Brodnica, Wąbrzeźno, Golub-Dobrzyń, Rypin  126  82
O  Poznań, Gniezno, Oborniki, Szamotuły, Wągrowiec  163  104

 

Wycieczka szkolna do Warszawy obejmuje:

  • Transport autokarem, obsługę pilota, zwiedzanie Szczecina z przewodnikiem, ubezpieczenie NW, bezpłatne miejsca dla opiekunów, podatek VAT.

UWAGI:

  • Program wycieczki jest propozycją i może zostać dowolnie zmodyfikowany po ustaleniu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Uczestnicy mają obowiązek posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną.
  • Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską. Proponujemy na ten cel zabezpieczyć po ok. 15 PLN / osoby. Aktualne cenniki wstępów prześlemy wraz ze szczegółową ofertą.
  • Cena nie obejmuje wyżywienia – w przypadku zainteresowania prosimy doliczyć do ceny: 20,– PLN za lunch (obiadokolacja); 16,– PLN za kolację.
  • Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości niż objęte powyższą tabelą (mapką) cenową.