Wycieczka szkolna do Torunia – 3 dni. Toruń jest jednym z najstarszych miast polskich. W 1997 toruński zespół staromiejski został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, a od 2004 jest ogólnopolską siedzibą Ligi Polskich Miast UNESCO. Toruńska starówka w 2007 r. w plebiscycie „Rzeczpospolitej” została uznana za jeden z siedmiu cudów Polski. Toruński Rynek i Ratusz Staromiejski zajęły 3. miejsce w plebiscycie czytelników polskiej edycji National Geographic Polska na 30 najpiękniejszych miejsc na świecie.

 

Stawiamy na jakość ! Wybierz wycieczki szkolne z KLASĄ !

Dlaczego warto wybrać wycieczki szkolne z klasą !

 

 

Wycieczka szkolna do Torunia – Szlakiem Kopernika

zobaczymy m.in. Frombork, Olsztyn, Toruń plus Dom Kopernika

Wycieczka szkolna do Torunia to nie tylko miasto piernika. Wędrując Szlakiem Kopernika odwiedzimy też m.in. Olsztyn, który  jest ciekawym ośrodkiem turystycznym głównie ze względu na swoje położenie wśród jezior i lasów. Miasto położone jest Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, polskiej części Drogi św. Jakuba, Szlaku Zamków Gotyckich, szlak turystyczny czerwony Szlaku Grunwaldzkim czy Szlaku Kopernikowskim.  W sezonie letnim po Łynie odbywają się spływy kajakowe „Łyną przez Olsztyn”. Spływy rozpoczynają się pod zamkiem olsztyńskim. Trzykilometrowa trasa wiedzie przez malowniczy przełom Łyny w olsztyńskim Lesie Miejskim. Celem spływu jest rozlewisko, gdzie łączą się dwie rzeki – Łyna i Wadąg. Pozostałe atrakcje w ramowym programie wycieczki.

 

Wycieczka szkolna do Torunia – ramowy program

Dzień 1: Wcześnie rano zbiórka uczestników, spotkanie z pilotem wycieczki. Przejazd do Fromborka – malowniczo położonego miasta nad Zalewem Wiślanym. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem – Wzgórze Katedralne, Muzeum Kopernika. Po południu przejazd do Olsztyna. Zakwaterowanie, nocleg 1/2.

Dzień 2: Po śniadaniu, zwiedzanie Olsztyna: Stare Miasto z zamkiem, ratuszem i charakterystycznym kościołem Św. Jakuba, obserwatorium astronomiczne i planetarium (możliwy udział w seansie). Po południu czas do dyspozycji grupy – proponujemy spływ kajakowy „Łyną przez Olsztyn” – niezapomniane wrażenia i widoki widziane z poziomu rzeki. Wieczorem obiadokolacja, nocleg 2/2.

Dzień 3: Po śniadaniu przejazd do Torunia. W południe przyjazd na miejsce. Zwiedzanie miasta urodzin Wielkiego Astronoma: Stare Miasto i Nowe miasto, Ratusz, pomnik Kopernika i dom Kopernika, Dwór Artusa, Katedrę św. Janów, deptak – ulicę Szeroką, Bramy Klasztorną i Mostową, Krzywą Wieżę oraz Ruiny Zamku Krzyzackiego. Późnym popołudniem czas na zakup słodkości, wyjazd w drogę powrotną. Późnym wieczorem przyjazd na miejsce, pożegnanie z pilotem, zakończenie wycieczki.

UWAGA! Dla grup podróżujących ze stref: A, B, E ze względu na znaczną odległość proponujemy przejazd powrotny nocą.

WYCIECZKI SZKOLNE CENY

DODATKOWE ATRAKCJE:

Aktualne cenniki programów dodatkowych prześlemy wraz ze szczegółową ofertą.

F1. Dom Mikołaja Kopernika – wystawa Świat Toruńskiego Piernika i Makieta średniowiecznego miasta – zobaczymy wystawę związaną z tradycyjnym wypiekiem pierników – oryginalne formy piernikowe, pudełka na słodkości, posłuchamy legend o piernikach a na koniec własnoręcznie wykonamy dekoracyjnego piernika według starej receptury. Na makiecie obejrzymy 20 minutowy spektakl opowiadający o dziejach miasta Kopernika, zwiedzimy też Dom w kótrym urodził się i mieszkał Mikołaj Kopernik wraz z rodziną.
F2. Toruń – Centrum Nowoczesności Młyn WIedzy – otwarte w 2013 roku Centrum propagujące naukę poprzez zabawę. W XIX wiecznym Młynie (przystosowanym do warunków wystawienniczych) można poeksperymentować, dotknąć każdego obiektu, spróbować polecieć w kosmos i zobaczyć najdłuższe wahadło Foucaulta w Polsce.
F3. Piwnice – Obserwatorium Astronomiczne – położony w Parku ośrodek UMK jest miejscem prowadzenia badań astronomicznych i obserwacji nieba poprzez największy, 32 metrowy radioteleskop.

UWAGI:

  • Program wycieczki jest propozycją i może zostać dowolnie zmodyfikowany po ustaleniu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Uczestnicy mają obowiązek posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną.
  • Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską. Proponujemy na ten cel zabezpieczyć po ok. 15 PLN / osoby. Aktualne cenniki wstępów prześlemy wraz ze szczegółową ofertą.
  • Cena nie obejmuje wyżywienia – w przypadku zainteresowania prosimy doliczyć do ceny: 20,– PLN za lunch (obiadokolacja); 16,– PLN za kolację.
  • Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości niż objęte powyższą tabelą (mapką) cenową.

Wycieczka szkolna do Torunia to tylko jedna z naszych propozycji wycieczek szkolnych z Klasą. Stawiamy na jakość i indywidualne podejście więc z chęcią przygotujemy dla Ciebie dowolny program wyjazdu. Wiemy gdzie warto pojechać bo od ponad 15 lat wędrujemy w poszukiwaniu najpiękniejszych miejsc w Polsce. Sporo naszych inspiracji co zwiedzać w Polsce znajdziesz w serwisie Przedreptać Świat

Zadzwoń: 94 311 58 25 lub napisz