Opis projektu

Sprawdzone plaże na Goa. Na jakich plażach na Goa warto się zatrzymać ? Czy na Goa są w ogóle fajne plaże warte uwagi ? Tym razem pojechaliśmy na Goa Północne poszukać fajnych miejsc, wartych odwiedzenia. Naszą uwagę przykuła plaża Anjuna Beach …

 

Plaża Anjuna Beach

Jeszcze do niedawna plaża Anjuna była ulubioną plażą dla hippisów. Dziś, znana jest z imprez muzyki techno i rosyjskich turystów, których jest tu podobno zatrzęsienie. Zupełnie nie wiem czego tu szukają. Nie widać luksusowych resortów ani eleganckich hoteli. Jest wąska, błotnista ścieżka, przy której ustawiono budki rodem ze stadionu dziesięciolecia. Asortyment wszędzie jest taki sam. T-shirty z hinduskimi wzorami, spodnie i koszulę jakich mnóstwo znaleźć można w Tajlandii i większości turystycznych miejsc w Azji. Tylko plaży jakoś nie widać. Są skały, nad którymi usytuowane są bary oferujące hinduskie, tajskie, izraelskie i europejskie jedzenie oraz wszelakie alkohole. Są sprzedawcy pamiątek, drobni biznesmeni oferujący motorki do wynajęcia i sprzedawcy kokosów. W końcu jest i plaża …

Tu znajdziecie więcej zdjęć ze sprawdzonych osobiście miejsc na świecie i z naszych wyjazdów

 

Sprawdzone plaże na Goa

Jeśli tak wygląda jedna z bardziej popularnych plaż na Goa to chcemy tu zostać. Luźna zabudowa, z pomiędzy której wystają palmy i bałagan jakby nieco mniejszy, przynajmniej jak na indyjskie warunki. W sezonie, który zaczyna się tu od listopada faktycznie ma być tu dużo więcej osób (co potwierdzają nam kolejni miejscowi), pod koniec września jest tu zdecydowanie spokojniej niż choćby na pobliskiej plaży w Calangute. Szczególnie na południowej plaży (South Anjuna Beach) mieszczącej się w niewielkiej zatoczce w kierunku na Calangute.

Może wciąż nie są to zachwycające plaże znane z Tajlandii czy Filipin ale musze przyznać, że wreszcie znaleźliśmy miejsce na Goa, które nawet nam się podoba. Szczególnie po lekkim zmrużeniu oczu lub drinku opartym na doskonałym, tutejszym rumie.

anjuna beach

Sprawdzone plaże na Goa – Anjuna Beach, przed sezonem jest jeszcze stosunkowo cicho, spokojnie i chyba nawet ładnie ;-)

 

Anjuna Beach – wycieczki na Goa

Na Anjuna Beach rzadko dojeżdżają wycieczki zorganizowane. Nie ma tu wielu resortów czy hoteli o dobrym standardzie. Królują guest housy i pensjonaty. Jednak czasami w ofercie polskich biur pojawiają się też wycieczki na Goa chociaż częściej znaleźć można jednak wycieczki objazdowe. Aktualne propozycje na sprawdzone wycieczki do Indii  znajdziesz tutaj.

Możesz również zapytać nas – chętnie podzielimy się naszym blisko 20-letnim doświadczeniem i przygotujemy ofertę skrojoną na wymiar ;-)

Infolinia: 94 311 58 25