Wycieczka szkolna – Roztocze – Lublin, Zamość w pigułce. Kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem, wyraźnie wypiętrzony wał wzniesień, szerokości 12-32 km i długości około 180 km, przebiegający z północnego zachodu, od Kraśnika, na południowy wschód do Lwowa. Roztocze oddziela Wyżynę Lubelską i Wyżynę Wołyńską od Kotliny Sandomierskiej i Kotliny Naddniestrzańskiej. Najwyższe wzniesienie Roztocza osiąga 414 m n.p.m. (poza granicami Polski), w Polsce najwyższe wzniesienia to Długi Goraj (391,5 m n.p.m.) i Wielki Dział (390,4 m n.p.m.). Na Roztoczu z uwagi na niepowtarzalne walory przyrodnicze utworzono Roztoczański Park Narodowy, Parki Krajobrazowe oraz rezerwaty (m.in. Sołokija czy Nad Tanwią.

 

Stawiamy na jakość ! Wybierz wycieczki szkolne z KLASĄ !

Dlaczego warto wybrać wycieczki szkolne z klasą !

 

 

Roztocze – Lublin, Zamość – wycieczka szkolna – 4 dni

Lublin, Zamość, Zwierzyniec, Susiec

 

CO MOŻNA ZOBACZYĆ PODCZAS WYCIECZKI

Zamość – Zamojskie Stare Miasto, z racji dużego znaczenia dla kultury i dziedzictwa ludzkości, wpisano na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zabytkowe Stare Miasto i pobliski pas wzniesień Roztocze sprawiają, że rolę odgrywa tu turystyka, jaka rozwinęła się w mieście. Miasto dysponuje rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, posiada wiele obiektów noclegowych (8 hoteli, liczne motele, pokoje gościnne, zajazdy i inne) i gastronomicznych oraz przeznaczony zwłaszcza dla turystów.

 

PROGRAM

Dzień 1: Późnym wieczorem zbiórka uczestników, spotkanie z pilotem wycieczki i nocny przejazd do Lublina.

Dzień 2: Rano przyjazd na miejsce, po krótkim wypoczynku udamy się na zwiedzanie lubelskiej starówki z Bramą Krakowską, Rynkiem, Katedrą i Zamkiem. Po południu, w drodze do Zamościa odwiedzimy Państwowe Muzeum na terenie byłego hitlerowskiego obozu w Majdanku. Wieczorem przyjazd na miejsce, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg 1/2.

Dzień 3: Po śniadaniu wyruszamy na wycieczkę po Roztoczu. Najpierw udamy się do Suśca gdzie rozpoczyna się „Szlak Szumów” – kilkugodzinny spacer zaprowadzi nas do rezerwatu Nad Tanwią, którego największą osobliwością są progi wodne. Kolejnym punktem wycieczki będą Zwierzyniec z Muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego i kościołem Św. Nepomucena zwanego „na wyspie”. Udamy się też do Szczebrzeszyna w poszukiwaniu Chrząszcza, wieczorem powrót do Zamościa, obiadokolacja, nocleg 2/2.

Dzień 4: Po śniadaniu wykwaterowanie, zwiedzanie Zamościa z unikatową starówką: Rynek z renesansowym Ratuszem i kamienicami, Katedra, Brama Lwowska i Bastion Nadszaniec. Po południu wyjazd w drogę powrotną, przyjazd na miejsce w późnych godzinach nocnych, pożegnanie z pilotem i zakończenie wycieczki.

UWAGA! Dla grup podróżujących ze stref: A, B, E ze względu na znaczną odległość proponujemy przejazd powrotny nocą.

WYCIECZKI SZKOLNE CENY

DODATKOWE ATRAKCJE:

F1: Cerkiew Św. Bazylego w Bełżcu – XVIII wieczna, drewniana cerkiew, jedna z najbardziej znanych w Bełżcu, obecnie mieści galerię sztuki.
F2: Cerkiew Św. Mikołaja w Hrebennem – to wciąż czynna świątynia z końca XVII wieku, z oryginalnymi polichromiami i bogatym ikonostasem.
F3: Cerkiew Św. Paraskewy w Radrużu – jedna z najstarszych cerkwi z XVI wieku, drewniana. otoczona murem i cmentarzem. Wewnątrz min. zachowała się oryginalna polichromia z XVII wieku.

UWAGI:

  • Program wycieczki jest propozycją i może zostać dowolnie zmodyfikowany po ustaleniu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Uczestnicy mają obowiązek posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną.
  • Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską. Proponujemy na ten cel zabezpieczyć po ok. 15 PLN / osoby. Aktualne cenniki wstępów prześlemy wraz ze szczegółową ofertą.
  • Cena nie obejmuje wyżywienia – w przypadku zainteresowania prosimy doliczyć do ceny: 20,– PLN za lunch (obiadokolacja); 16,– PLN za kolację.
  • Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości niż objęte powyższą tabelą (mapką) cenową.