A gdyby tak na kilka dni zamienić się w Indianina? Podczas indiańskiego lata w Runowie to jest możliwe. Jeden ze zwycięzców w naszym konkursie plastycznym będzie miał taką szansę. Zobacz jakie atrakcje czekają podczas obozu dla dzieci w Runowie. Artykuł o koloniach w Runowie z Masz Wakacje w Koszalinie w Głosie Koszalińskim z 05/04/2011 Najlepsze kolonie letnie i obozy dla dzieci i młodzieży, również te opisywane w Glosie Koszalińskim znajdziecie w katalogach Centrum Podróży Masz Wakacje s.c. w Koszalinie, w naszym biurze na ul. Połczyńskiej w koszalinie oraz w naszym specjalnym serwisie z koloniami i obozami młodzieżowymi dostępnym pod adresem: www.kolonieiobozy.net

 

Wygraj kolonie w Runowie

Ośrodek kolonijny „Pałac pod Bocianim Gniazdem” w Runowie, to XVII-wieczny pałac położony w pięknej wsi kaszubskiej, 14 km od Lęborka. Zabytkowy park z fontanną, oraz duże tereny zielone pozwalają na czynny kontakt z naturą. XIII-wieczne grodzisko, stary cmentarz i liczne miejsca wykopalisk odkrywają nam rąbka bogatej historii tych terenów, a las, śródleśne jeziorko i liczne potoki stanowią idealne schronienie dla dzikiej zwierzyny. Na terenie ośrodka znajduje się zabytkowy park, boiska do piłki nożnej, siatkowej, koszykowej, place zabaw, indiański skansen, mini zoo, sztuczna ściana wspinaczkowa, miejsce ogniskowe i grille. W pobliżu znajduje się nowo wybudowana stadnina koni, gdzie za dopłatą można pobierać lekcje jazdy konnej. Krzysztof Tuz z Centrum Podróży Masz Wakacje w Koszalinie  przyznaje, że kolonie w Runowie –  indiańskie lato są jednym z chętniej wybieranych obozów na wakacje dla dzieci.

– Często panowie, którzy przychodzą z dziećmi zarezerwować np kolonie w Runowie mówią, że sami chętnie by się na taki obóz zapisali – śmieje się. I trudno im się dziwić. Organizatorzy zachwalają, że na „prerii” w Runowie spotkać można nie tylko jelenie i borsuki, ale też Orła Bielika oraz przeżyć niezapomniane przygody w „Obozie poszukiwaczy złota”, gdzie pod okiem kowbojów uczestnicy uczą się płukać złoto, strzelać z bata i kręcić lassem. Dla spragnionych wrażeń są jazdy konne na jednym z rączych rumaków. Program prowadzony jest przez „Polskich Indian” i animatorów, w Wiosce Indiańskiej na terenie ośrodka oraz w obozowisku kowbojskim. Zajęcia oparte są na warsztatach plastyczno- muzyczno-teatralnych, rozwijaniu wyobraźni i umiejętności manualnych. W programie jest m.in. rozbicie obozu indiańskiego, wyrób narzędzi  i strojów, strzelanie z łuku i wiatrówki, polowanie na „bizony”, nocny wypad w poszukiwaniu bladych twarzy i mnóstwo innych atrakcji.

Kolonie w Runowie – Indiańskie Lato to propozycja nie tylko dla chłopców. Płeć nie ma znaczenia tylko charakter i temperament dziecka. Krzysztof Tuz radzi: – Planując wakacje trzeba wziąć pod uwagę to co dziecko lubi. Nie uszczęśliwiać go na siłę. Na szczęście dziś oferty wyjazdów są tak przygotowane, że można zajęcia dostosować do potrzeb kolonisty.

Zobacz artykuł w Głosie Koszalińskim