Wycieczka szkolna – Środkowa Wisła – Kazimierz Dolny  w pigułce. Miasto w województwie lubelskim, w powiecie puławskim, nad Wisłą. Historycznie położony jest w Małopolsce (początkowo w ziemi sandomierskiej, a następnie w ziemi lubelskiej). Jest siedzibą władz miejsko-wiejskiej gminy Kazimierz Dolny. Część trójkąta turystycznego: Puławy – Kazimierz Dolny – Nałęczów. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do starego woj. lubelskiego. Był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. W Kazimierzu znajduje się port jachtowy z polem namiotowym.

 

Stawiamy na jakość ! Wybierz wycieczki szkolne z KLASĄ !

Dlaczego warto wybrać wycieczki szkolne z klasą !

 

 

Środkowa Wisła – Kazimierz Dolny – Wycieczka szkolna – 4 dni

Kazimierz Dolny, Sandomierz, Bałtów, Św. Krzyż, Chęciny

 

CO MOŻNA ZOBACZYĆ PODCZAS WYCIECZKI

Sandomierz – jest punktem początkowym szlak rowerowy żółty żółtego szlaku rowerowego prowadzącego do Opatowa oraz szlak rowerowy zielony zielonego szlaku rowerowego prowadzącego do Ujazdu. Przez miasto przechodzi szlak turystyczny czerwony czerwony szlak turystyczny z Gołoszyc do Piotrowic.

  • Wąwóz św. Królowej Jadwigi – wypłukany przez wody w pokładach lessowych. Na urwiskach występuje roślinność stepowa, między innymi wisienka karłowata
  • Góry Pieprzowe – na terenie wzgórz w 1980 roku utworzono rezerwat geologiczno-przyrodniczy. Góry zbudowane z łupków kambryjskich, wypiętrzone 500 milionów lat temu.

 

PROGRAM

Dzień 1: Późnym wieczorem zbiórka uczestników, spotkanie z pilotem wycieczki i nocny przejazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą.

Dzień 2: Rano przyjazd na miejsce, po krótkim wypoczynku udamy się na zwiedzanie miasta. W Kazimierzu zwanym Małym Gdańskiem, zobaczymy pełne uroku uliczki z rynkiem, basztę, Zamek i Górę Trzech Krzyży. Następnie udamy się w drogę do Sandomierza. Przyjazd na miejsce, zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej, Zamku, Starówki z Ratuszem. Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg 1/2.

Dzień 3: Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Bałtowa, do Parku Jurajskiego, następnie udamy się w Góry Świętokrzyskie na spacer „Drogą Królewską” wejdziemy też na gołoborze. wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg 2/2.

Dzień 4: Po śniadaniu wykwaterowanie, wraz z Koziołkiem Matołkiem odnajdziemy Pacanów, zwiedzimy Jaskinię Raj, Zamek w Chęcinach i zobaczymy najstarszy Dąb Bartek. Po południu wyjazd w drogę powrotną, przyjazd na miejsce w późnych godzinach nocnych, pożegnanie z pilotem i zakończenie wycieczki.

UWAGA! Dla grup podróżujących ze stref: A, B, E ze względu na znaczną odległość proponujemy przejazd powrotny nocą.

WYCIECZKI SZKOLNE CENY

DODATKOWE ATRAKCJE:

F1: Puławy – zespół pałacowo-parkowy książąt Czartoryskich, ukształtowany na przełomie XVIII i XIX w. wg koncepcji Izabeli ks. Czartoryskiej w stylu krajobrazowym angielskim. Składa się między innymi z takich budynków Dom Gotycki, Pałac, Świątynia Sybilli, Kościół NMP, Oranżeria…
F2: Nałęczów – znajdują się w tym mieście dwa muzea – jedno poświęcone Stefanowi Żeromskiemu, drugie zajmuje dwie sale w Pałacu Małachowskich i przypomina nam postać Bolesława Prusa.
F3: Kielce – miasto w samym sercu Gór z takimi zabytkami jak Pałac Biskupów Krakowskich, rynek z kamienicami, Kościół Św. Krzyża, Muzeum Zabawek, GeoPark Kadzielnia.
F4: Tokarnia – w małm miasteczku znajduje się jeden z ciekawszych w Polsce skansenów z ekspozycją prezentującą regionalne chaty i ich wystrój.
F5: Ćmielów – Żywe Muzeum Porcelany – przy manufakturze wytwarzającej porcelanę, oprócz delikatnych wyrobów można własnoręcznie wykonać porcelanowy drobiazg.

UWAGI:

  • Program wycieczki jest propozycją i może zostać dowolnie zmodyfikowany po ustaleniu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Uczestnicy mają obowiązek posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną.
  • Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską. Proponujemy na ten cel zabezpieczyć po ok. 15 PLN / osoby. Aktualne cenniki wstępów prześlemy wraz ze szczegółową ofertą.
  • Cena nie obejmuje wyżywienia – w przypadku zainteresowania prosimy doliczyć do ceny: 20,– PLN za lunch (obiadokolacja); 16,– PLN za kolację.
  • Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości niż objęte powyższą tabelą (mapką) cenową.