Wycieczka szkolna Jura Krakowsko-Częstochowska w pigułce. Dzięki korzystnej rzeźbie terenu obszar Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej był dobrym miejscem do budowy warowni obronnych. Wybudowano tu wiele zamków, które tworzą tzw. „Szlak Orlich Gniazd”. Jest tu dużo obiektów do zwiedzania. Znajdują się tu tereny wspinaczki skałkowej czy trasy dla quadów. Ze względu na piękno krajobrazu Wyżyna należy do najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce. Jura jest stolicą wspinaczkową Polski. Znajduje się tu wiele ścianek oficjalnie do tego przeznaczonych, oznaczonych w skali od II do 6.8 co do stopnia trudności. Jest tutaj Jezioro Porajskie. Ostatnio zbudowano wyciągi narciarskie. Od kilkunastu lat funkcjonuje tu Ruchoma Szopka Olsztyńska.

 

Stawiamy na jakość ! Wybierz wycieczki szkolne z KLASĄ !

Dlaczego warto wybrać wycieczki szkolne z klasą !

 

 

Jura Krakowsko-Częstochowska – Wycieczka szkolna – 3 dni

Kraków, Częstochowa, Ogrodzieniec, Pieskowa Skała

 

CO MOŻNA ZOBACZYĆ PODCZAS WYCIECZKI

Kraków –  Jest jednym z najstarszych miast Polski, o ponadtysiącletniej historii, z wieloma wartościowymi obiektami architektonicznymi. W 2006 r. Kraków został wymieniony wśród 5 najbardziej popularnych miast Europy, w 2007 r. uzyskał miano „najmodniejszego miasta świata” według amerykańskiej agencji internetowej Orbitz, wyznaczającej trendy w światowej turystyce.

 

PROGRAM

Dzień 1: Późnym wieczorem zbiórka uczestników, spotkanie z pilotem wycieczki i nocny przejazd do Częstochowy.

Dzień 2: Wcześnie rano przyjazd na miejsce, po krótkim wypoczynku udamy się na Jasną Górę do Klasztoru Paulinów, słynącego z cudownego obrazu „Czarnej Madonny”. następnie udamy się do Olsztyna, gdzie zobaczymy jedne z największych ruin zamkowych. Kolejne będą bliźniacze zamki Mirów i Bobolice, na koniec dnia udajemy się do Ogrodzieńca. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg 1/2.

Dzień 3: Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie zamku Ogrodzieniec z przewodnikiem. Następnie udamy się na skraj pustyni Błędowskiej. Kolejnym punktem będzie Dolina Prądnika w Ojcowskim Parku Narodowym ze słynną Maczugą Herkulesa i zamkiem. Wieczorem dotrzemy do Krakowa, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg 2/2.

Dzień 4: Po śniadaniu wykwaterowanie, zwiedzanie dawnej stolicy Polski: Stare Miasto z Sukiennicami, Kościołem Mariackim, Barbakanem, Bramą Floriańską, Plantami. Ulicą Grodzką z kościołami dochodzimy do Wzgórza Wawelskiego i zwiedzamy Zamek i Katedrę. Po południu wyjazd w drogę powrotną, przyjazd na miejsce w późnych godzinach nocnych, pożegnanie z pilotem i zakończenie wycieczki.

WYCIECZKI SZKOLNE CENY

DODATKOWE ATRAKCJE:

F1: Wieliczka – miasteczko znane z zabytkowej kopalni soli, w której zwiedzanie trwa nawet do 3 godzin. W trakcie wycieczki można zobaczyć ok. 20 komór w tym najpiękniejszą Św Kingi i podziemne jezioro.
F2: Bochnia – to również miasto znane z kopalni soli. Bocheńskie żupy poprzez multimedia, ustawiane w podziemnych pomieszczeniach, pokazują historię wydobycia soli w Polsce.
F3: Muzeum Auschwitz-Birkenau – miejsce pamięci osób pomordowanych i katowanych przez Hitlerowców w czasie II Wojny Światowej.

 

UWAGI:

  • Program wycieczki jest propozycją i może zostać dowolnie zmodyfikowany po ustaleniu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Uczestnicy mają obowiązek posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną.
  • Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską. Proponujemy na ten cel zabezpieczyć po ok. 15 PLN / osoby. Aktualne cenniki wstępów prześlemy wraz ze szczegółową ofertą.
  • Cena nie obejmuje wyżywienia – w przypadku zainteresowania prosimy doliczyć do ceny: 20,– PLN za lunch (obiadokolacja); 16,– PLN za kolację.
  • Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości niż objęte powyższą tabelą (mapką) cenową.