Wycieczka szkolna – Hanza Lubeka Stralsund – 2 dni. Historyczne centrum – Stare Miasto charakteryzuje się panoramą, w której dominują cztery gotyckie kościoły – katedra i Kościół Mariacki (główna fara miejska), obydwa z XIII i XIV wieku oraz kościoły Świętego Piotra, Świętego Jakuba i Świętego Idziego stąd też Lubekę nazywano często „Miastem Siedmiu Wież”. Do Starego Miasta można wejść poprzez jedną z dwóch zachowanych bram Bramę Holsztyńską (Holstentor) lub Bramę Zamkową (Burgtor). Na obszarze objętym ochroną UNESCO znajduje się ponad tysiąc budynków.

 

Stawiamy na jakość ! Wybierz wycieczki szkolne z KLASĄ !

Dlaczego warto wybrać wycieczki szkolne z klasą !

 

 

Wycieczka szkolna – Hanza Lubeka Stralsund – 2 dni

ATRAKCJE:

Stralsund Stare Miasto, Oceanarium, Muzeum Morskie, Lubeka – Starówka, Miasto Siedmiu Wież, Brama Zamkowa…

PROGRAM – WYCIECZKA SZKOLNA HANZA LUBEKA

Dzień 1: Wcześnie rano zbiórka uczestników pod szkołą, spotkanie z pilotem. Przejazd do Stralsundu. Zwiedzimy miasto należące do Hanzy a obecnie wpisane na Listę UNESCO. W trakcie spaceru zobaczymy: Ratusz, Kościół Św. Mikołaja, Dwór Artusa, liczne kamienice, w tym znaną kamienicę Wulflama, Bramy Miejskie. Po południu czas do dyspozycji grupy, zakup pamiątek. Następnie przejedziemy do Oceanarium – jednegoo z najawiększych w tym regionie. Wieczorem przejazd na nocleg, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg 1/1.

Dzień 2: Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Lubeki i zwiedzanie kolejnego miasta należącego do Hanzy. Zobaczymy: gotyckie kościoły Mariacki, Katedra, Św. Piotra i Św. Jakuba. Przejdziemy przez XV – wieczną Bramę Holsztyńską, Zamkową, Ratusz. Przejdziemy też do Cafe Niederegger gdzie znajduje się Salon Marcepanowy (z czego też słynie Lubeka). Tam też będzie czas do dyspozycji grupy na zakup pamiątek. Późnym popołudniem wyjazd w drogę powrotną, wieczorem przyjazd na miejsce, zakończenie wycieczki.

UWAGA! Dla grup podróżujących ze stref: G, L, R, U, K i T ze względu na znaczną odległość proponujemy przejazdy nocą.

WYCIECZKI SZKOLNE CENY

UWAGI:

 • Program wycieczki jest propozycją i może zostać dowolnie zmodyfikowany po ustaleniu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Uczestnicy mają obowiązek posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną.
 • Uczestnicy mają obowiązek posiadać przy sobie ważny paszport lub dowód osobisty (może być tymczasowy).
 • Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Aktualne cenniki wstępów prześlemy wraz ze szczegółową ofertą.
 • Opiekunowie mają zapewnione bilety wstępu do obiektów zwiedzanych przez grupę!
 • Cena nie obejmuje wyżywienia – w przypadku zainteresowania prosimy doliczyć do ceny: 8,– EUR za poczęstunek (kawa lub sok, ciastko), 12-14 EUR za obiad (2 dania + napój)
 • Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości niż objęte powyższą tabelą (mapką) cenową.
 • Na Państwa życzenie możemy zorganizować przejazdy pociągiem. W takim przypadku program wycieczki zostanie nieznacznie zmieniony, a cena zapewne obniżona!
 • Jeśli na wycieczkę Państwo chcecie dojechać we własnym zakresie – to dla nas żaden problem – obsłużymy Waszą grupę na miejscu
 • Na Państwa życzenie możemy zorganizować przejazdy pociągiem. W takim przypadku program wycieczki zostanie nieznacznie zmieniony, a cena zapewne obniżona!
 • Jeśli na wycieczkę Państwo chcecie dojechać we własnym zakresie – to dla nas żaden problem – obsłużymy Waszą grupę na miejscu.
 • W miesiącu grudniu nie obowiązuje zniżka „NSC” Niski Sezon.