Konkurs wymaluj swoje wakacje rozstrzygnięty. Darmowe miejsca na koloniach wymalowali: Edyta Wieczorek, Dawid Rybacki i Aleksander Grosiak wymalowali swoje wakacje. W czwartek odebrali z rąk właścicieli Centrum Podróży Masz Wakacje nagrody – vouczery na wyjazdy kolonijne. Głos Koszaliński, 23-25/04/2011  Więcej informacji o prezentowanych koloniach letnich i obozach dla dzieci i młodzieży znajdziecie w naszym serwisie www.kolonieiobozy.net – Zapraszamy !

Darmowe kolonie – wyniki konkursu

Edyta, której prace postanowiło nagrodzić jury, wybiera się na darmowe kolonie do miejscowości Kulka na Mazurach, w której szkolić się będą młodzi agenci. Czeka na nią mnóstwo atrakcji – w tym wycieczka na miejsce bitwy pod Grunwaldem. Prócz wycieczek na agentów czekają oczywiście różne zajęcia. Na liście jest m.in. nauka strzelania z łuku oraz broni pneumatycznej zakończona zawodami, poznawanie sposobów szyfrowania wiadomości, wizyta w WSPol, gdzie szkolą się oficerowie polskiej policji, codzienna zaprawa poranna dla podtrzymania sprawności fizycznej Młodego Agenta, podstawy daktyloskopii czy gra terenowa „Poszukiwacze skarbów” z użyciem wykrywaczy metalu.

O tym, kto pojedzie do Runowa i Giewartowa zdecydowali Czytelnicy w głosowaniu. Aleksander Grosiak już wie, że część wakacji spędzi w Runowie wśród polskich Indian. Ośrodek kolonijny „Pałac pod Bocianim Gniazdem” w Runowie, to XVII-wieczny pałac położony w pięknej wsi kaszubskiej, 14 km od Lęborka. Zabytkowy park z fontanną, oraz duże tereny zielone pozwalają na czynny kontakt z naturą. XIII-wieczne grodzisko, stary cmentarz i liczne miejsca wykopalisk odkrywają nam rąbka bogatej historii tych terenów, a las, śródleśne jeziorko i liczne potoki stanowią idealne schronienie dla dzikiej zwierzyny. Na terenie ośrodka znajduje się zabytkowy park, boiska do piłki nożnej, siatkowej, koszykowej place zabaw, indiański skansen, minizoo, sztuczna ściana wspinaczkowa, miejsce ogniskowe i grille. W pobliżu znajduje się nowo wybudowana stadnina koni, gdzie za dopłatą można pobierać lekcje jazdy konnej.

Darmowe kolonie - laureaci konkursu

Dawid Rybacki może szykować strój kąpielowy – czeka go niezapomniana przygoda podczas obozu wodno-rekreacyjnego w Giewartowie. Ośrodek „Michasiówka” położony jest nad przepięknym i krystalicznie czystym jeziorem Powidzkim w Giewartowie. Ośrodek posiada bezpośredni dostęp do wody (130 m linii brzegowej), własną plażę, pomost, położony jest w zatoce, gdzie woda jest płytsza (do 1,20 m) i cieplejsza niż na otwartym jeziorze idealne miejsce dla początkujących pływaków (można dziecko zapisać na naukę pływania). Organizatorzy obiecują niezwykłe wakacje. Na miejscu jest wszystko od quadów po nurkowanie, survival, liny. Zwycięzcy byli zachwyceni – tak jak ich rodzice, którzy stwierdzili, że chętnie by się zamieni ze swoimi pociechami. Darmowe kolonie sponsorowało Biuro Podróży Masz Wakacje z Koszalina.